ارائه مطالب با موضوع ورزش برای توسعه و صلح

امروزه همه ی ما میدانیم که ورزش می تواند به بهبود سطح تندرستی افراد جامعه کمک کند و حتی تا جایی که برخی محققان ورزش را یک دارو می دانند. همه ی ما میدانیم که امروزه ورزش در دنیا تبدیل به یک اقتصاد بزرگ و از گردش مالی جالب توجه ای برخوردار است . خلاصه اینها را همه می دانیم و هر روز میبینیم و میشنویم. اما سوال ، آیا ورزش می تواند باعث توسعه جامعه در حوزه های غیر ورزشی شود ؟ آیا واقعا ورزش می تواند به بهبود صلح در دنیا کمک کند ؟ و چندین سوال دیگر که در همه ی آنها از ورزش انتظار اثر گذاری و بهبود در حوزه های غیر ورزشی داریم.

چند سالی است که سازمان ملل متحد مبحثی را با عنوان ” ورزش برای توسعه و صلح ” مطرح کرده است و پیروی آن محققان بسیاری هم روی این موضوع به مطالعه پرداخته اند. در برخی از کشور ها از جمله آلمان مباحث ورزش برای توسعه و صلح وارد سرفصل های آموزشی دانشگاهی شده و تا جایی که در دانشگاه معتبری چون دانشگاه ورزش کلن آلمان شاهد وجود رشته ای در  مقطع کارشناسی ارشد با این موضوع و هدف هستیم.

هدف من از بیان این مبحث ارائه مطالب مطرح شده در این جوامع و منابع مرجع برای آگاهی عموم جامعه و به ویژه جامعه ورزش از این حوزه می باشد. این مطالب بصورت تدریجی و در قالب یک سلسله و در دسته ی ورزش برای توسعه و صلح ارائه خواهند شد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *